KYOCERA AVX UVY1J470MED
Capacitor Aluminum Electrolytic, 1000H 6.3 (dia.) X 11MM, 47UF 63VDC, Vy Series
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ3年前
Nichicon SCT
TME
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
120 mA
120 mA
120 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm