Nichicon UVY1C471MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ6年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+37.60%
Stock
24,426
Authorized Distributors
5
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
315 mA
310 mA
310 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKMG160ELL471MHB5D
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 310mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUKT1C471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA1CHG471
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA-1CHG471BJ
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 310mA 1000h 105°C
説明
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
470uF 16V 卤20% 315mA@120Hz Plugin,D8xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Capacitor Alum Elec, 470Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:470Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:8Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVY1C471MPD1TD