Nichicon UVR2C010MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 160V 1muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ16年前
Newark
Farnell
TME
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.86%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
16,197
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 µF
1 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
160 V
160 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
22 mA
22 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconUVK2D010MED
1uF 200V 卤20% 22mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
1uF 200V 卤20% 22mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
PanasonicECA-2CHG010
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 160V 1muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA2DM010
Cap Aluminum 1uF 200V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 34mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-2CHG010I
Cap Aluminum Lytic 1uF 160V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 17mA 2000h 105°C Ammo Pack
説明
1uF 160V 卤20% 35.2mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 1uF 160V 20% (6.3 X 11mm) Radial 5mm 22mA 2000h 85C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1UF, 16; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1UF, 160V, 20%, RADIAL; Capacitance: 1µF; Voltage(DC): 160V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 2000 h
Capacitor Alum Elec, 1Uf, 160V, 20%, Radial; Capacitance:1Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:6.3Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVR2C010MED1TD