Nichicon UVR1J470MED1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 63V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ16年前
Newark
Future Electronics
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
2,444
Authorized Distributors
0
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.822 Ω
2.822 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
170 mA
180 mA
180 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
関連部品
United Chemi-ConESMG630ELL470MF11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 63V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 170mA 2000h 85°C Bulk
NichiconUVK1J470MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 63V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 155mA 2000h 85C Ammo
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConESMG500ELL470MF11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 155mA 2000h 85°C Bulk
Wurth Elektronik860010673012
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
説明
47uF 63V 卤20% 170mA@120Hz Plugin,D6.3xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
VR Series 47 uF 63 V 85°C Ø6.3 x 11 mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Alum Elect, 47Uf, 63V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVR1J470MED1TA