Nichicon UVP1V4R7MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 35V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
データシート & ドキュメント
IHS
3か月間の傾向:
-80.68%
Stock
2,188
Authorized Distributors
1
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
34 mA
40 mA
40 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
関連部品
KYOCERA AVXUVR1V4R7MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860020472001
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConESMG250ELL4R7ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
TWL Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 4.7muF 25V
United Chemi-ConESMG350ELL4R7ME11D
4.7uF 35V ±20% 41mA@120Hz Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL TH