Nichicon UVP1A470MDD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ6年前
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
76 mA
90 mA
90 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 47muF 10V
NichiconUKA1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKA 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A1AN470U
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860010272003
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Cornell DubilierSK470M010ST
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 5.36 Ohm 95mA 2000h 85C Standard
説明
76mA@120Hz 卤20% 2.5mm 10V 47uF Plugin,D5xL12.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL