Nichicon UVK1V472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 35V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ3年前
Future Electronics
Nichicon SCT
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-35.39%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
Stock
47,070
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
2.5 A
2.5 A
Height - Seated (Max)
37.4904 mm
37.4904 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 4700UF, 35V, 20%, RADIAL
PanasonicECA-1EHG472
Cap Aluminum 4700uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1750mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA-1VM472
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
KYOCERA AVXUVR1E472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConESMG250ELL472MLN3S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 25V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 2420mA 2000h 85°C Bulk
NichiconURS1E472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 25V 4700muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
説明
Cap Aluminum Lytic 4700uF 35V 20% (16 X 35.5mm) Radial 7.5mm 2500mA 2000h 85C Bulk
4700uF 35V 卤20% 2.5A@120Hz Plugin,D16xL37.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
UVK Series 4700uF 35V 85°C Ø16 x 35.5mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 35VOLTS 4700UF SMALL PACKAGE, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 4700Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:4700Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVK1V472MHD