Nichicon UVK1H4R7MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet0ページ0年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
Stock
6,857
Authorized Distributors
1
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
40 mA
45 mA
45 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
KYOCERA AVXUVR1V4R7MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860020772008
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Wurth Elektronik860010772008
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
説明
4.7uF 50V 卤20% 40mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
UVK Series 50 v 4.7 uf 85'c 5x11mm Ls=2.5mm tape/ammo Radial Electrolytic