KYOCERA AVX UVK1H471MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 50V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet0ページ0年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+8.15%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
Stock
11,152
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
760 mA
650 mA
650 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
KYOCERA AVXUVR1H471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 50V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 50V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
VR Series 470 uF 50 V 85°C Ø12.5 x 20mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
PanasonicECA1JHG471
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1JM471
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 750mA 2000h 85C Automotive Bulk
PanasonicECA-1JM471B
Cap Aluminum 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 750mA 2000h 85°C Ammo Pack
説明
470uF 50V 卤20% 760mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 760mA 2000h 85C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount