Nichicon UVK1A222MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 10V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet0ページ0年前
Future Electronics
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-30.78%
Stock
18,141
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
990 mA
990 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
17.5006 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
関連部品
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
Cap Aluminum Lytic 2200uF 10V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1090mA 2000h 85C Bulk
NichiconURS1A222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 10V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA-1AM222
Cap Aluminum 2200uF 10V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 920mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1AM222B
Cap Aluminum 2200uF 10V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 920mA 2000h 85°C Ammo Pack
説明
2200uF 10V 卤20% 990mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 2200uF 10V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 990mA 2000h 85C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 2200Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:2200Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:10Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVK1A222MPD1TD