Nichicon USR1H4R7MDD1TE
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ6年前
Future Electronics
Authorized Distributors
0
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
28 mA
23 mA
23 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
NichiconUSA1V4R7MDD
4.7uF 35V 卤20% 36mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUSA1H4R7MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor 4.7Uf, 50V, 20%, Radial
Wurth Elektronik860020772008
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Wurth Elektronik860020572001
PanasonicECE-A1HKA4R7B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 50V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
説明
SR Series 4.7 uF 50 V 85°C Ø4 x 7 mm LS=5 mm RadialAluminum Electrolytic Cap
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL