Nichicon USA1E470MDD
Cap Aluminum 47uF 25V 20% (8 X 7mm) Radial 3.5mm 78mA 2000 hr Bulk
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ5年前
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
78 mA
87 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-15
関連部品
NichiconUSR1E470MDD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF 25 V DC, SR SERIES 2000H 6.3 (DIA.) X 7MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USR 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECE-A1EKA470B
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL / 47 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
Cornell DubilierSH470M025ST
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 4.52 Ohm 90mA 2000h 105C
PanasonicECE-A1EKA470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
説明
Capacitor,47Uf,25Vdc,20-% Tol,20+% Tol |Nichicon USA1E470MDD
7mmL, For General Purposes Lead Type, 47 μ F, 25 V, RoHS