Nichicon UPW1E272MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 2700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet5ページ6年前
Datasheet5ページ11年前
Datasheet5ページ16年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.80%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
1,055
Authorized Distributors
3
Capacitance
2.7 mF
2.7 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
22 mΩ
44 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
8000 hours
Ripple Current
2.17175 A
2.17175 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
United Chemi-ConELXZ250ELL272ML25S
Cap Aluminum Lytic 2700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2560mA 8000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXY250ELL272ML30S
Cap Aluminum Lytic 2700uF 25V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 2350mA 8000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FM1E272
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEU-FC1E272B
United Chemi-ConEKYB250ELL272ML20S
Cap Aluminum Lytic 2700uF 25V 20%( 16 X 20mm) Radial 7.5mm 2610mA 10000h 105C Bulk
PanasonicEEU-FM1E272B
Cap Aluminum 2700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 3820mA 7000h 105°C Ammo Pack
説明
2700uF 25V 卤20% 2.555A@100kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2700uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2700UF,
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2700UF, 25V, 20%, RADIAL, FULL REEL; Product Range:PW Series; Capacitance:2700 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:25V; Diameter:16mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; ESR:0.044ohm
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2700Uf, 25V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:2700Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPW1E272MHD1TN