Nichicon UPV1C181MGD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPV 16V 180muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ6年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.47%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
528
Authorized Distributors
3
Capacitance
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
405 mA
340 µA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconUPV1A181MGD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 180UF 10 V, PV SERIES 5000H 6.3 (DIA.) X 11MM
NichiconUPM1E181MPD6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUPJ1E181MPD6TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 180muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUFR1V181
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 35V 180muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFR1V181B
Panasonic EEUFR1V181B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKYB6R3ELL181ME11D
Cap Aluminum Lytic 180uF 6.3V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 340mA 4000h 105C Bulk
説明
180uF 16V 340m惟 卤20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 180UF 20% 16V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPV1C181MGD1TD
PV ELEC RAD 180UF 16V 3.5MM TA