Nichicon UPM1K391MHD6TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
908 mA
908 mA
908 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 390muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUPJ1K391MHD6
UPM Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 390muF 63V
Cap Aluminum Lytic 390uF 100V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1490mA 6000h 105C Bulk
390uF 100V ±20% 1.073A@120Hz Plugin,D18xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC1J391
Cap Aluminum 390uF 63V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1720mA 5000h 105°C Bulk
説明
CAP ALUM 390UF 20% 80V RADIAL TH
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPM1K391MHD6TN
PM ELEC RAD 390UF 80V 5MM T/A