Nichicon UPM1J681MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 63V 680muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Nichicon SCT
TME
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-4.11%
Stock
1,696
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 µF
680 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.61 A
1.61 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconUPJ1J681MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 680muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUPM1K681MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 680muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUPJ1K681MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXV800ELL681MM30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF
PanasonicEEUFC1H681
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 50V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-FC1J681B
Cap Aluminum Lytic 680uF 63V 20%( 16 X 25mm) Radial 7.5mm 2160mA 5000h 105C Automotive Ammo
説明
Cap Aluminum Lytic 680uF 63V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1610mA 5000h 105C Bulk
680uF 63V 35m惟 卤20% 1.61A@120Hz Plugin,D18xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 680Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:680Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPM1J681MHD6