KYOCERA AVX UPM1J680MPD6TD
UPM Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 68muF 63V
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet7ページ6年前
Datasheet7ページ11年前
Datasheet7ページ16年前
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.57%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
Stock
24,696
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
310 mA
310 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
14.5034 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconUPV1H680MGD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPV 50V 68muF ±20% 0.315Dia 8.00mm