Nichicon UPM1A152MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 10V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Farnell
Newark
Nichicon SCT
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
Stock
3,246
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.5 mF
1.5 mF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.29 A
1.29 A
Height - Seated (Max)
33.5026 mm
32.9946 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
United Chemi-ConELXZ100ELL152MJ25S
Cap Aluminum Lytic 1500uF 10V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 5000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConELXY100ELL152MJ30S
Cap Aluminum Lytic 1500uF 10V 20%( 10 X 30mm) Radial 5mm 1440mA 5000h 105C Automotive Bulk
PanasonicEEUFM1A152L
Capacitor Aluminum Electrolytic 1500uF 10 Volt 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 2470mA 5000h 105C Bulk
NICHICON UPW1A152MPD1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1500UF, 10V, 20%, RADIAL
United Chemi-ConEKY-100ELL152MJ25S
Cap Aluminum Lytic 1500uF 10V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1650mA 6000h 105°C Bulk
説明
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1500UF, 10V, 20%, RADIAL
Cap Aluminum Lytic 1500uF 10V 20% (10 X 31.5mm) Radial 5mm 1290mA 5000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 1500Uf, 10V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:1500Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:10V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UPM1A152MPD
CAPACITOR ALUM ELEC 1500UF, 10V, 20%, RADIAL; Product Range:NICHICON - PM Series; Capacitance:1500µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Diameter:10mm; ESR:-; Height:31.5mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Series:PM