Nichicon UPM1A151MED1TD
150uF 10V 卤20% 265mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ6年前
Stock
3,722
Authorized Distributors
0
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
500 mΩ
500 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
185 mA
188.5 mA
188.5 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
関連部品
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 150UF, 10V, 20%, RADIAL, FULL REEL
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 10V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 10V 150muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
150uF 10V ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF
PanasonicEEUFR1A151
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 10V 150muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL