Nichicon UPJ2A330MPD6TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet7ページ6年前
Datasheet7ページ16年前
3か月間の傾向:
-83.94%
Stock
3,158
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
530 mΩ
530 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
293 mA
306 mA
306 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconUFG1K330MPM
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFG 80V 33muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
33uF 100V ±20% Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECA-2AHG330
Cap Aluminum 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 130mA 1000h 105C Bulk
PanasonicECA-2AM330
Cap Aluminum 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 145mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-2AM330B
Panasonic ECA2AM330B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKMG101ELL330MHB5D
Cap Aluminum Lytic 33uF 100V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 130mA 1000h 105°C Bulk
説明
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 33muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
33uF 100V 420m惟 卤20% 166mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 33uF 100V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 166mA 5000h 105C Ammo
PJ Series 33 uF 100 V 105°C Ø10 x 12.5mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Alum Elect, 33Uf, 100V, 20%, Radial, Full Reel; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ2A330MPD6TD