Nichicon UPJ1V182MHD6TN
1800uF 35V 34m惟 卤20% 2.06A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ6年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
1,145
Authorized Distributors
3
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
1.8 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.06 A
2.06 A
2.06 A
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconUPM1V182MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 1800muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEUFC1V182
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 35V 1800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-FC1E182L
Cap Aluminum 1800uF 25V 20% (12.5 X 30mm) Radial 5mm 2310mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1V182S
Cap Aluminum 1800uF 35V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 2490mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUPM1V182MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 1800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
説明
UPJ ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 1800muF 35V
1.8mF 35V ¡À20% 7.5mm 5000h@ 105¡ãC 2.06A@ 120Hz,2.29A@ 10 kHz 18mm*26.5mm
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL