KYOCERA AVX UPJ0J332MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 3300muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ16年前
在庫履歴
1年間の傾向:
Restocked
Stock
1
Authorized Distributors
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
38 mΩ
38 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.6 A
2 A
2 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconUPM0J332MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 3300muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-FC0J332
Cap Aluminum 3300uF 6.3V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKZE6R3ELL332MK20S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 6.3V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 2360mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC0J332S
Cap Aluminum 3300uF 6.3V 20% (18 X 15mm) Radial 7.5mm 2000mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC0J332SB
Cap Aluminum 3300uF 6.3V 20% (18 X 15mm) Radial 7.5mm 2000mA 5000h 105°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 3300muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
説明
3300uF 6.3V 65m惟 卤20% 1.44A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UPJ0J332MHD6TN
PJ ELEC RAD 3300UF 6.3V 5MM TA