Nichicon ULD2W8R2MPD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 8.2uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ3年前
Nichicon SCT
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.55%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
8,157
Authorized Distributors
6
Capacitance
8.2 µF
8.2 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
20000 hours
20000 hours
Ripple Current
88 mA
88 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconULD2G8R2MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ULD 400V 8.2muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
8.2uF 450V ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
KYOCERA AVXULD2G8R2MPD1TD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 8.2UF 400 V, LD SERIES 20000H 10 (DIA.) X 16MM
KYOCERA AVXULD2D8R2MPD1TD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 8.2UF 200 V, LD SERIES 20000H 8 (DIA.) X 9MM
United Chemi-ConELXV800ELL8R2MEB5D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 8.2uF
8.2uF 200V ±20% 66mA@120Hz Plugin,D8xL9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
説明
8.2¦ÌF 450V ¡À20% 5mm 20000h@ 105¡ãC 167.2mA@ 100kHz,88mA@ 120Hz 10mm*20mm*22mm
Miniature Sized, Long Life Assurance Lead Type, 8.2 μ F, 450 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 8.2UF 20% 450V RADIAL