Nichicon UKT1C470MDD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Obsolete
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ6年前
Stock
1,456
Authorized Distributors
0
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
800 mΩ
Ripple Current
79 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2010-04-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-07-31
LTD Date2023-11-30
関連部品
United Chemi-ConEKMG160ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 75mA 1000h 105C Bulk
NichiconUEP1C470MED
47uF 16V 卤20% 67mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECA-1CHG470
NHG Series 16 V 47 uF 105°C 1 K Hrs Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 79mA 2000h 105C Automotive Ammo
PanasonicECA-1CHG470I
Cap Aluminum 47uF 16V 20% Radial 105°C Ammo Pack
説明
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 16V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
47uF 16V 卤20% 158mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH