Nichicon UKL1H4R7MDDANA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ6年前
Future Electronics
Stock
2,272
Authorized Distributors
0
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
45 mA
45 mA
45 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
関連部品
PanasonicECA1HHG4R7
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1HM4R7I
PanasonicECA1HM4R7
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG500ELL4R7ME11D
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 30mA 1000h 105°C Bulk
説明
4.7uF 50V 卤20% 45mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 50 Volt 4.7uF 105C
KL Series 4.7 F 50 V 85 °C Ø 5 x 11 mm LS=2mm Radial Aluminum Electrolytic Cap