Nichicon UKL1H3R3MDDANA
Cap Aluminum Lytic 3.3uF 50V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 40mA 1000h 105C
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ6年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
2
Authorized Distributors
1
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
3.3 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
40 mA
25 mA
25 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicECA1HHG3R3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 50V 3.3muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEU-FC1H3R3B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 50V 3.3muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEUFC1H3R3H
Panasonic EEUFC1H3R3H - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF
United Chemi-ConEKMG500ELL3R3ME11D
Cap Aluminum Lytic 3.3uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 25mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUFG1H3R3MDM
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFG 50V 3.3muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 50 Volt 3.3uF 105C
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL