Nichicon UKL1E4R7MDDANA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 25V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
データシート & ドキュメント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
14,516
Authorized Distributors
0
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
45 mA
35 mA
35 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
United Chemi-ConEKMG250ELL4R7ME11D
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 25V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 25mA 1000h 105C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 25V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconURZ1E4R7MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
PanasonicECE-A1EKA4R7
KA Series 4.7 uF 25 V Ø4.7 mm LS=1.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECEA1EKS4R7
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 25V 4.7muF 卤20% 0.157Dia 4.00mm
説明
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 25 Volt 4.7uF 5x11 20%
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL TH