Nichicon UKL1C152MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 16V 1500muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ16年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
117
Authorized Distributors
1
Capacitance
1.5 mF
1.5 mF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
1.15 A
1.15 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
26.4922 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 10 months ago)
LTB Date2024-05-31
LTD Date2027-06-30
関連部品
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Through Hole Mount
Wurth Elektronik860020375019
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Wurth Elektronik860010375019
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconUKL1A152MHD
1500uF 10V 卤20% 1.02A@120Hz Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
説明
1500uF 16V 卤20% 1.15A@120Hz Plugin,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL