Nichicon UHE2A680MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 100V 68muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Nichicon SCT
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+7.95%
Stock
69,901
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5 Ω
1.5 Ω
1.5 Ω
Life (Hours)
7000 hours
7000 hours
Ripple Current
280 mA
400 mA
400 mA
Height - Seated (Max)
16.002 mm
17.4752 mm
17.4752 mm
関連部品
NichiconUPW2A680MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 100V 68muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKYA101ELL680MJ16S
KYA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 68muF 100V
ZLH Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 68muF 80V
United Chemi-ConEKZN800ELL680MH15D
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 80V 68uF 20% Tol.
United Chemi-ConEKZE101ELL680MJ16S
Cap Aluminum Lytic 68uF 100V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 600mA 4000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 68uF 100V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 1040mA 9000h 105C Ammo
説明
HE Series 68 uF 100 V 105°C Ø10 x 16 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 68uF 100V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 0.4A 7000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor 68Uf, 100V, 20%, Radial; Capacitance:68Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE2A680MPD