Nichicon UHE1E332MHD6
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 3140mA 10000h 105C Bulk
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet6ページ3年前
Datasheet5ページ6年前
Datasheet5ページ9年前
Newark
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-7.49%
Stock
1,138
Authorized Distributors
5
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
49 mΩ
Ripple Current
2.512 A
3.14 A
3.14 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
United Chemi-ConEKY-250ELL332MM25S
NichiconUPW1E332MHD6
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2740mA 8000h 105C Automotive Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 25V 3300muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKYB250ELL332MK35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKYB250ELL332MM20S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20%( 18 X 20mm) Radial 7.5mm 3000mA 10000h 105C Bulk
PanasonicEEUFR1E332
Panasonic EEUFR1E332 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
説明
HE Series 3300 F 25 V 105°C Ø18 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor 3300Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:3300Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1E332MHD6