KYOCERA AVX UHE1E182MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 1800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
データシート & ドキュメント
IHS
Newark
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
4,063
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
1.8 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
78 mΩ
27 mΩ
27 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
2.024 A
2.53 A
2.53 A
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
United Chemi-ConEKY-250ELL182ML20S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 25V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2530mA 10000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 1800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConELXZ250ELL182ML20S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 25V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2210mA 8000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1E182
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 25V 1800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEUFC1E182
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEU-FR1E182B
Panasonic EEUFR1E182B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
1.8mF 25V ¡À20% 7.5mm 10000h@ 105¡ãC 2.024A@ 120Hz,2.53A@ 100kHz ,D16xL20mm 16mm*20mm*20mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 1800Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:1800Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1E182MHD6