Nichicon UFW2A4R7MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ6年前
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
1,473
Authorized Distributors
0
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
45 mA
50 mA
50 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
関連部品
KYOCERA AVXUVR2A4R7MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
4.7uF 100V 卤20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECA2AM4R7
Cap Aluminum 4.7uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 50mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-2AM4R7I
Cap Aluminum 4.7uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 50mA 2000h 85C Ammo Pack
PanasonicECA-2AM4R7B
Panasonic ECA2AM4R7B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL