Nichicon UFW1H100MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet2ページ6年前
Datasheet2ページ16年前
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
65 mA
65 mA
65 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
関連部品
United Chemi-ConESMG630ELL100ME11D
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 65mA 2000h 85°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 50V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA1HM100
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1HM100I
説明
10uF 卤20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 10Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Product Diameter:5Mm; Product Height:11Mm; Product Range:Ufw Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UFW1H100MDD1TD