Nichicon UFG1A101MEM
Cap Aluminum Lytic 100uF 10V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 99mA 1000h 85C Bulk
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ3年前
Newark
Nichicon SCT
TME
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
99 mA
125 mA
125 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-09-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
関連部品
United Chemi-ConEKMG100ELL101ME11D
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF, 10V, 20%, RADIAL
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 100muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1AHG101
Cap Aluminum 100uF 10V 20% Aluminum Cylindrical Can 105°C Bag
説明
100uF 10V 卤20% 99mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 100uF 85c 6.3x11 2.5LS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 100Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UFG1A101MEM