KYOCERA AVX UCA2E680MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCA 250V 68muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Obsolete
データシート & ドキュメント
Stock
260
Authorized Distributors
0
Capacitance
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
460 mA
990 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
19.9898 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
NichiconUCA2D680MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCA 200V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUCY2E680MHD3TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
NichiconUCA2D680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCA 200V 68muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-ED2E680S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 250V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-ED2D680
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 200V 68muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKXJ221ELL680MK20S
Cap Aluminum Lytic 68uF 220V 20%( 12.5 X 20mm) Radial 5mm 475mA 10000h 105C Automotive Bulk
説明
68uF 250V 卤20% 920mA@100kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL TH