Nichicon LKX2W121MESA30
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKX 450V 120muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ3年前
Nichicon SCT
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-28.35%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
1,535
Authorized Distributors
5
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
720 mA
800 mA
800 mA
Height - Seated (Max)
32.004 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
United Chemi-ConEKMH401VNN121MQ30T
Cap Aluminum Lytic 120uF 400V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2.072 Ohm 720mA 2000h 105°C
United Chemi-ConEKMH401VNN121MQ30W
SERIES: KMH-LU; VOLT: 400; CAP: 120; DIA X LENGTH: 25X29; PACKAGING: SNAP-IN
United Chemi-ConEKMQ451VSN121MP35S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 450V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
120uF 400V ±20% 670mA@120Hz Plugin,D18xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGG 420V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell Dubilier380LQ121M450H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LQ 450V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
卤20% 720mA@120Hz 10mm 450V 120uF Plugin,D25xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Snap-in Terminal Type, For Audio Equipment of Switching Power Supplies Snap-in Terminal Type, 120 μ F, 450 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, 120Uf, 450V, 20%, Snap In; Capacitance:120Μf; Voltage(Dc):450V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar Rohs Compliant: Yes |Nichicon LKX2W121MESA30