Nichicon LGU2G331MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 400V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet5ページ3年前
Datasheet5ページ10年前
ODG (Origin Data Global)
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-32.88%
Stock
2,975
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.44 A
1.44 A
1.44 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
51.9938 mm
51.9938 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
関連部品
PanasonicEET-HD2G331LJ
Cap Aluminum 330uF 400V 20% (35 X 25mm) 10mm 1440mA 3000 hr 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMM401VSN331MA30S
Cap Aluminum 330uF 400V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 1440mA 3000h 105°C
NichiconLGU2F331MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 315V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLP331M450H5P3
SLP Series 450 V 330 uF ±20 % 35 x 35 mm Snap In Aluminum Electrolytic Capacitor
説明
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SNAP IN TERMINAL, 400VOLTS, 330UF, LGU SERIES
Cap Aluminum Lytic 330uF 400V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 1440mA 3000h 105C Bulk
LGU Series 400 v 330 uf 105'c 25x50 mm 3K Hours Snap-In Aluminum Electrolytic
卤20% 1.44A@120Hz 10mm 400V 330uF Plugin,D25xL5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elec 330Uf, 400V, 20%, Snap-In; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):400V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Lgu Series; Product Diameter:25Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon LGU2G331MELA