KYOCERA AVX LGU2D561MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 200V 560muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet5ページ3年前
Datasheet5ページ10年前
_legacy Avnet
Newark
3か月間の傾向:
-54.36%
Stock
661
Capacitance
560 µF
560 µF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
1.67 A
1.6 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
32.004 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
NichiconLGU2C561MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 160V 560muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU2Z561MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 180V 560muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LR561M250K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 250V 560muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLP561M180C3P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 180V 20% 105C
NichiconLGU2Z561MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 180V 560muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLPX561M160A3P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 560uF; Tol20%; Snap In; Vol-Rtg 160V; 22X30
説明
Cap Aluminum Lytic 560uF 200V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 1670mA 3000h 105C Bulk
LGU Series 560 uF 200 V 105 °C Ø 25 x 30 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Aluminum Electrolytic Cap 560uF 200V 20% Temp.105 Snap-In 25X30mm | Nichicon LGU2D561MELA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
卤20% 1.67A@120Hz 10mm 200V 560uF Plugin,D25xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elect, 560Uf, 200V, 20%, Can; Capacitance:560Μf; Voltage(Dc):200V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Height:30Mmrohs Compliant: Yes |Nichicon LGU2D561MELA