KYOCERA AVX LGU2D331MELZ
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 1250mA 3000h 105C Bulk
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ3年前
Factory Futures
Newark
Nichicon SCT
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+8.77%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
5,753
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.25 A
1.2 A
1.2 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
32.004 mm
32.004 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Cornell DubilierSLP331M200A3P3
SLP Series 330 uF 200 V ±20 % Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierSLPX331M220A3P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 220V 330muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconLGU2P331MELA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 220V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierSLP331M250A3P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 250V 20% 105C
KYOCERA AVXLGU2E331MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 250V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECO-S2EB331CA
Cap Aluminum 330uF 250V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 3000h 105°C Bulk
説明
Capacitor Aluminum Electrolytic Cap 330uF 200V 20% Temp.105 Snap-In 22X30mm | Nichicon LGU2D331MELZ
330 F 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
卤20% 1.875A@50kHz 10mm 200V 330uF Plugin,D22xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elec 330Uf, 200V, 20%, Snap-In; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):200V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mmrohs Compliant: Yes |Nichicon LGU2D331MELZ