KYOCERA AVX LGU1V103MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 35V 10000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet5ページ3年前
Datasheet5ページ16年前
Datasheet5ページ18年前
ODG (Origin Data Global)
RS (Formerly Allied Electronics)
HQonline
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-68.56%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
71,589
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 mF
10 mF
10 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
46 mΩ
46 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
3.05 A
2.85 A
2.85 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Cornell Dubilier381LX103M035J452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 35V 10000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLPX103M025A5P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 25V 10000muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell DubilierSLPX103M035C7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 35V 10000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLLS1V103MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 35V 10000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
United Chemi-ConEGPD250ELL103MM35H
Miniature Aluminum Electrolytic Capacitors Automotive AEC-Q200
NichiconLGU1E103MELZ
Cap Aluminum Lytic 10000uF 25V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 2650mA 3000h 105C Bulk
説明
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SNAP IN TERMINAL, 35VOLTS, 10000UF, LGU SERIES
GU Series 35 V 10,000 uF ±20% Snap-in Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 10000uF 35V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 3.05A 3000h 105C Bulk
卤20% 3.05A@100kHz 10mm 35V 10000uF Plugin,D25xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS