Nichicon LGU1J332MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 63V 3300muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet5ページ3年前
Datasheet5ページ18年前
_legacy Avnet
Nichicon SCT
TME
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.19%
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
24,244
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
121 µΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.27 A
2.06 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
37.0078 mm
関連部品
NichiconLGU1K332MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 80V 3300muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
NichiconLLS1J332MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 63V 3300muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconLGU1H332MELZ
Cap Aluminum Lytic 3300uF 50V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 1980mA 3000h 105C Bulk
Cornell DubilierSLP332M063E3P3
CAPACITOR;ALUMINUM ELECTROLYTIC;CAP 3300UF;TOL20%;SNAP IN;VOL-RTG 63V;30X30
Cornell DubilierSLPX332M050A3P3
Cap Aluminum Lytic 3300uF 50V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.141 Ohm 2410mA 3000h 85C
Cornell Dubilier380LX332M050H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 50V 3300muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
説明
Cap Aluminum Lytic 3300uF 63V 20% (25 X 35mm) Snap-In 10mm 2270mA 3000h 105C Bulk
GU Series 3300 uF 63 V 105°C Ø25 x 35 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
卤20% 2.27A@120Hz 10mm 63V 3300uF Plugin,D25xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAPACITOR, 3300UF, 63V; Application:High Temperature; Capacitance:3300µF; Tolerance, Capacitance:± 20%; Series:LGU; Voltage, Rating:63V dc; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Case Style:Radial; External Length / Height:35mm; Body Diameter:25mm; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; AC Ripple Current:1.75A; Operating Lifetime:3000h; PCB Hole Diameter:2mm; Ripple Current Frequency:120Hz; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Temperature, Operating Life:85°C; Temperature, Ripple Current:85°C; Terminal Type:Snap-In; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating, DC:63V