NIC Components NACZ221M35V8X10.5TR13F
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 35V 220muF 20%
Future Electronics
NIC Components
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
91,588
Authorized Distributors
2
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
170 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
270 mA
360 mA
360 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
関連部品
NACZ Series 25 V 220 uF 105 °C Ø 8 x 10.5 mm V-Chip Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 20% 220muF 50V
CL Series 16 V 220 uF ±20% Surface Mount Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCL 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFK1E221P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 25V 220muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFPC221XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FP 16V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
説明
NACZ Series 220 uF 35 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
CAP SMT8X10.5220F35VDC / 220 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20% (8 X 10.5mm) SMD 450mA 2000h 105C T/R
Cap, 220Uf, 35V, Alu Elec, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):35V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Nacz Series; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACZ221M35V8X10.5TR13F