NIC Components NACK221M16V8X6.5TR13F
IHS
Datasheet7ページ5年前
NIC Components
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
10
Authorized Distributors
2
Capacitance
220 µF
220 µF
Case/Package
Aluminum
3333
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
260 mΩ
260 mΩ
Ripple Current
225 mA
225 mA
Introduction Date2002-11-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-07-31
関連部品
NIC ComponentsNAZK221M16V6.3X8NBF
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220 uF, 16 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
NACE Series 220 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220 uF, 6.3 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (8 X 6.5mm) SMD 300mA 2000h 105C T/R
ALUM ELE CAP 220uf/16V 20% 8X6.5