Nexperia 74HCT377DB,118
74HC(T)377 - Octal D-type flip-flop with data enable; positive-edge trigger
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Augswan
Datasheet18ページ13年前
IHS
NXP Semiconductors
在庫履歴
3か月間の傾向:
-100%
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
SSOP
SSOP
Number of Pins
20
Logic Function
D-Type, Flip-Flop
D-Type, Flip-Flop
Number of Elements
1
Number of Bits per Element
8
Propagation Delay
48 ns
48 ns
Frequency
18 MHz
18 MHz
Clock Edge Trigger Type
Positive Edge
Positive Edge
Min Supply Voltage
4.5 V
4.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
8 µA
サプライチェーン
Country of OriginThailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date1995-11-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
関連部品
74HCT Series 5.5 V 5.2 mA Octal Positive-Edge Triggered D-type Flip-Flop-SSOP-20
NXP Semiconductors74HCT273DB,112
D Flip-Flop, HCT Series, 1-Func, Positive Edge Triggered, 8-Bit, True Output, CMOS, PDSO20
Texas InstrumentsCD74ACT273SM96
Flip Flop D-Type Bus Interface Pos-Edge 1-Element 20-Pin SSOP T/R
FLIP FLOP, D, -40 TO 125DEG C; Available until stocks are exhausted Alternative available
Texas InstrumentsSN74AHCT273DBR
Texas InstrumentsSN74AHCT574DBR
Octal Edge-Triggered D-Type Flip-Flops With 3-State Outputs 20-SSOP -40 to 125
説明
8¦ÌA 32ns@ 4.5V,50pF 1 4.5V 5.5V 5.2mA Standard HCT 3.5pF 4mA 53MHz SSOP-20 , 7.4mm*5.4mm*1.8mm
Tape & Reel (TR) 74HCT377 e4 74HCT flip flop 7.2mm 32ns @ 4.5V 50pF 53MHz 14ns
Flip Flop, 74HCT377, D, 14 ns, 53 MHz, 4 mA, 20 Pins, SSOP