Murata XRCGB16M000FXN02R0
Crystal, Quartz, 16 MHz, SMD, 2mm x 1.6mm x 0.65mm, 40 ppm, 10 pF, 40 ppm, XRCGB
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ4年前
Ciiva
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+23.47%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
84,557
Authorized Distributors
6
Frequency
16 MHz
16 MHz
Frequency Tolerance
0.004 %
0.004 %
Frequency Stability
Load Capacitance
10 pF
10 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ω
200 Ω
Mount
Surface Mount
Surface Mount
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Introduction Date2018-02-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
説明
Fundamental Active ROHS3Compliant MHz Crystal Crystal 10pF 0.028 0.70mm -30C~85C 200Ohms
Crystal 16MHz ±40ppm (Tol) 10pF 200Ohm 4-Pin SMD T/R
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 16MHz Nom
CAP CHIP TYPE CRYSTAL RESONATOR by LIQUID TIGHT PACKAGE for MHz BAND
10pF ¡À40ppm ¡À40ppm 16MHz 200¦¸ 30¦ÌW SMD-2016-4P 2mm*1.6mm*700¦Ìm
CRYSTAL, 16MHZ, 10PF, SMD, 2MM X 1.6MM;