Murata RCE5C2A272J1K1H03B
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 2700pF 100volts C0G LS=5mm +/-5%
データシート & ドキュメント
Stock
400
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2014-03-12
関連部品
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 1812
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 2012
Yageo GroupC320C272J1G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 100V 2700Pf C0G 5% Ls=2.54Mm
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% Radial 2.5mm 125C Automotive Ammo
FK(MID VOLTAGE) CERAMIC CAPACITOR Radial ceramic capacitor 30ppm/Cel ppm/C 5% 2.7nF 630V
Cap Ceramic 0.0027uF 100V C0G 5% Radial 5mm 125°C
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 1610
CAP CER 2700PF 100V NP0 RADIAL
CAP, 2700PF, 100V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 2700pF; Voltage Rating: 100V; Product Range: RCE Series; Capacitance Tolerance: ± 5%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Lead Spacing: 5mm; Op