Murata LQW18AN4N9G8ZD
General Purpose Inductor, 0.0049uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
データシート & ドキュメント
Ciiva
Datasheet4ページ5年前
Datasheet4ページ5年前
Datasheet4ページ6年前
Datasheet3ページ6年前
3か月間の傾向:
+0.00%
シンボルフットプリント
SnapEDA
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
41,043
Authorized Distributors
6
Inductance
4.9 nH
4.9 nH
4.9 nH
Tolerance
2 %
2.04 %
2.04 %
Current Rating
1.2 A
1.2 A
1.2 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
81 mΩ
81 mΩ
81 mΩ
Q Factor
23
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2015-10-19
説明
Ind Chip Wirewound 4.9nH 2% 0603 Paper T/R
100MHz 7.3GHz 1.2A 23@250MHz 4.9nH 81m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 4.9NH 1.2A 0.081OHM SM
FIXED IND 4.9NH 1.2A 81 MOHM SMD
INDUCTOR, 4.9NH, 7.3GHZ, 1.2A, 0603;