Murata LQW18AN18NJ80D
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
データシート & ドキュメント
Geoflip
Datasheet13ページ5年前
Ciiva
Arrow.cn
在庫履歴
3か月間の傾向:
-54.70%
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
Stock
24,737
Authorized Distributors
6
Inductance
18 nH
18 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.4 A
1.4 A
DC Resistance (DCR)
75 mΩ
75 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
関連部品
General Purpose Inductor, 0.019uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.017uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Wirewound 0.018uH 5% 100MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 0.1Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Wirewound 0.018uH 5% 50MHz 62Q-Factor Ceramic 1.4A 0.08Ohm DCR 1008 T/R
Ind Chip Wirewound 18nH 5% 250MHz 75Q-Factor Ceramic 1.4A 0805 T/R
説明
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.018uH 5% 100MHz 40Q-Factor Non Magnetic 1.4A 0.075Ohm DCR 0603 T/R
LQW18 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 18nH
FIXED IND 18NH 1.4A 0.075OHM SMD
INDUCTOR, 18NH, 4.6GHZ, 1.4A, 0603;