Murata LQW18AN12NJ8ZD
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
データシート & ドキュメント
Ciiva
Datasheet4ページ5年前
Datasheet4ページ5年前
Datasheet4ページ6年前
Datasheet3ページ6年前
3か月間の傾向:
-2.61%
シンボルフットプリント
SnapEDA
3Dダウンロード
Stock
27,219
Authorized Distributors
6
Inductance
12 nH
12 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.5 A
1.5 A
DC Resistance (DCR)
64 mΩ
64 mΩ
Q Factor
37
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2015-10-19
説明
Ind Chip Wirewound 12nH 5% 0603 Paper T/R
Avnet Japan
Inductor, 12Nh, 5Ghz, 1.5A, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18AN12NJ8ZD
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.012uH 5% 100MHz 37Q-Factor Non Magnetic 1.5A 0.064Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200