Murata LQW15AN6N2C00D
Inductor RF Chip Wirewound 6.2nH 0.2nH 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet5ページ17年前
Datasheet3ページ4年前
_legacy Avnet
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
在庫履歴
3か月間の傾向:
-5.40%
シンボルフットプリント
SnapEDA
3Dダウンロード
Stock
32,083
Authorized Distributors
6
Inductance
6.2 nH
6.2 nH
6.2 nH
Tolerance
3.2258 %
0.03 %
0.03 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
DC Resistance (DCR)
90 mΩ
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2001-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 4.8387%, 1 Element, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Chip Thin Film 6.2nH 3% 500MHz 14Q-Factor 300mA 600mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
説明
LQW15 Series 0402 6.2 nH ±0.2 nH 700mA 90 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 3.2258%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
INDUCTOR, 6.2NH, 0402, WIREWOUND; Inductance: 6.2nH; Product Range: -; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.09ohm; Inductance Tolera
INDUCTOR, 0402, 6.2NH; Inductor Type:Chip Coils; Inductance Tolerance:± 0.2nH; Resistance:0.09ohm; DC Current Max:700mA; Case Style:0402; Q Factor @ Vr, F:25; Core Material:Alumina; External Depth:0.6mm; External Length / ;RoHS Compliant: Yes